A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури і туризму
Гребінківської міської ради

Гребінківський міський будинок культури

Наша історія має гарний початок, сягаючи 1956 року минулого століття. Це був рік першого повоєнного десятиліття, коли вже завершилась відбудова зруйнованих жахливою і кривавою війною надбань людства. Рік, коли, оговтавшись від нанесених війною ран, людство вже мало можливість ці надбання тільки примножувати й розвивати. Не оминув цей процес і місто Гребінку, яке  на той час уже успішно відбудовувалося. Усі установи та організації, необхідні для задоволення матеріальних потреб  мешканців, у місті тоді вже працювали. Але ж відомо: не хлібом єдиним живе людина, і для її повноцінного  розвитку, зокрема духовного й культурного, також мають бути  створені умови. Зважаючи на це, саме в 1957 році в експлуатацію було здано Будинок культури залізничників.

Протягом довгих років будинок культури працював у відомстві залізниці. Та це й не дивно: Гребінка завжди мала і має славу міста залізничників, які, серед іншого, опікувались також і культурним життям міста. З часом у будинку культури залізничників було надано кімнату для районного Будинку культури. Згодом Гребінківський будинок культури залізничників було передано на баланс Гребінківської районної ради.  Майже 20 років він мав назву Гребінківський районний будинком культури. 2017 року відбулися чергові зміни, бо саме після утворення Гребінківської об’єднаної територіальної громади будинок культури один із перших був взятий на баланс Гребінківської міської ради після чого отримав знову новий статус - Гребінківський міський будинок культури.  Від початку створення Будинок культури вже понад пів століття є справжньою колискою творчості, осередком культури і можливістю для розвитку творчих здібностей кожного із жителів міста та територіальної громади.                                                                             

У різні роки за всі творчі процеси в Будинку культури вболівали  керівники - відомі в Гребінці особистості: Кріт Григорій Михайлович, Карпець Володимир Михайлович, Білоцерківець Володимир Леонтійович, Данько Олександр Іванович, Приходько Надія Олександрівна, Хімченко Наталія Олександрівна, Іванюта Анатолій Павлович, Цюк Юрій Миколайович, в.о. Слюсаренко Оксана Олександрівна, в.о. Педенко Надія Миколаївна, Ільчук Олександр Володимирович, Магазій Сергій Станіславич.  Але хто би з цих людей не опікувався життям і діяльністю Будинку культури, всіх їх об’єднувала одна мета: зробити все можливе для того, аби культурне життя Гребінки постійно вирувало, аби кожен, хто хоче і може, мав можливість вдосконалюватися з допомогою команди  професіоналів, які працювали і працюють в установі. І кожен з керівників свого часу таки зробив свій  вагомий внесок в благородну і величну справу на благо Гребінки…

Міський будинок культури є активним осередком виховної, культурно-масової та просвітницької роботи в місті та громаді. Протягом року для містян усіх вікових категорій у ньому проводять більше 100 заходів різноманітних форм: святкові концерти, тематичні вечори, інтерактивні, розважально – пізнавальні програми, вікторини, квести…

Кожного дня з самого ранку Будинок культури відчиняє свої двері для тих, хто поспішає сюди, аби займатись співом, танцями, музикою і творчістю загалом. Тут проводять роботу творчі колективи:
- самодіяльний народний хоровий колектив «БЕРЕГИНЯ» (керівник Син Анатолій  Панасович);
- ансамбль  народних та шумових інструментів «ВЕСЕЛІ МУЗИКИ» (керівник Скрипниченко Микола Петрович);
- дитячий хореографічний колектив «ФАНТАЗІЯ» (керівник Лісова Оксана Олексіївна);
- гурток вокального співу «ОРФЕЙ»  (керівник Баранівська Леся Леонідівна);
- гурт «БЕЗ НОТ»  (керівник Магазій Сергій Станіславович);
- гурток  декоративно – прикладного мистецтва «ЛАВКА ЧУДЕС» (керівник Самойлович Дар’я Сергіївна);
- аматорський театральний колектив «КРИЛА» (керівник Капелька Юрій Васильович);
- театральна студія «ЕМІСТ» (керівник Худолій Тетяна Сергіївна).

Результати важкої і клопіткої, але натхненної і цікавої роботи гуртківці і учасники колективів демонстрували на заходах місцевого, обласного та всеукраїнського рівнів (конкурси, звіти художньої самодіяльності, традиційні щорічні  свята з нагоди Дня міста та Регіонального фестивалю «На гостини до Гребінки»).

Варто додати, що  Будинок культури став не лише головним місцем виховання і розвитку творчої молоді, але і майданчиком для виступу артистів і колективів всеукраїнського масштабу. На  його сцені свого часу давали вистави артисти відомих драматичних і лялькових театрів («Коломийський театр», «Полтавський театр»), тут відбувалися циркові вистави і виступи хорів. На сцені Будинку культури виступали зірки українського шоу-бізнесу: гурт «МІКС», гурт «Гетьман», Петро Чорний, Микола Похвала, Віктор Павлик, «Лісапетний батальйон», Павло Зібров, Брати Яремчуки, Раїса Кириченко, Микола Гнатюк, Іво Бобул, Іван Попович, Гурт «Фристайл», гурт «Пламя», гурт «Лейся песня», Світлана та Віталій Білоножки,  гурт «GONTA», гурт «Made in Ukraine», Ніколло Петраш, Тетяна Піскарьова та Михайло Грицкан, Володимир Гришко, Ауріка Ротару, наші красуні, талановиті землячки - Олена Білоконь та Ярослава Руденко, тріо «Купава», Сергій Кутепов та багато інших.

Та не тільки до занять творчістю пристосований Будинок культури в Гребінці, але і для відпочинку. Свого часу охочі мали можливість прийти сюди, щоб відвідати черговий сеанс кіно. Багато хто з жителів міста ще пам’ятає, що саме тут колись працював кінотеатр, у якому демонструвались документальні та художні фільми, а щонеділі відводилось по дві години на дитячий кіносеанс. За потреби Будинок культури ставав і платформою для  урочистих зібрань, і сценою для веселої гри КВН, і місцем урочистостей для випускників, які проводили тут свої прощальні випускні вечори.

Сьогодення

Сьогодні в Будинку культури творче життя триває, не зупиняючись ні на мить. Вже більш як дванадцять років тут вчить дітей хореографічному мистецтву Лісова Оксана Олексіївна, керівник і головний генератор творчих ідей, яка виховала не одне покоління талановитих і обдарованих танцюристів. Її вихованці постійно беруть участь у  різноманітних конкурсах та фестивалях, посідаючи призові місця.

Реалізувати свій творчий потенціал у Будинку культури мають можливість і люди поважного віку. З 2003 року і донині  працює самодіяльний народний хоровий колектив «БЕРЕГИНЯ», який бере активну участь у багатьох творчих процесах, підготовці до міських свят і вечорів.  Незважаючи на свій вік, учасники колективу молоді душею, вони люблять жити і творити, спілкуватись і цікаво проводити час. Керівником «БЕРЕГИНІ» є Син Анатолій Панасович. Саме цей колектив – бажаний гість на багатьох концертах, бо в його  репертуарі номери різних жанрів.

У перспективних планах роботи Будинку культури розширення профілів гурткової роботи, відкриття  нових гуртків для цікавого і корисного дозвілля людей різного віку, розвитку їх творчих здібностей і нахилів.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора