A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури і туризму
Гребінківської міської ради

До 85 річчя від дня народження Василя Стуса в Гребінківській міській раді бібліотеці організовано книжкову виставку "Лицар правди і свободи: Василь Стус"

Дата: 07.01.2023 10:18
Кількість переглядів: 30

До 85 річчя від дня народження Василя Стуса в Гребінківській міській раді бібліотеці організовано книжкову виставку "Лицар правди і свободи: Василь Стус".

1938, 6 січня – у селі Рахнівка на Вінниччині народився Василь Стус. Поет рідкісного таланту, який обрав долю борця. Із 47-ми років життя 13 провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті.

Його позбавляли побачень з рідними, вилучали вірші, листи й рукописи, знущалися фізично й намагалися знищити морально. “То був чоловік, який говорив і писав за будь-яких обставин ясно, як перед Богом, і платив за це життям”, – писав про нього Євген Сверстюк. Тому значення Василя Стуса більше, аніж талановитого поета, публіциста, перекладача й літературознавця. Він був і залишається “голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора