A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури і туризму
Гребінківської міської ради

ГРЕБІНКУ Б СЛІД ЧАСТІШЕ НАМ ЧИТАТИ

Дата: 04.02.2023 18:45
Кількість переглядів: 44

ГРЕБІНКУ Б СЛІД ЧАСТІШЕ НАМ ЧИТАТИ

Гребінку б слід частіше нам читати,

Щоб він присутнім був у наших днях,

Щоб над своїм буденним вище стати,

Щоб зникла геть безглузда метушня.

Щоб жити нам було не тяжко-гірко,

- Сповідуймо ми істини творця:

Вивчаймо й усвідомлюймо Гребінку,

Щоб сонце згоди сяяло в серцях!

(Денисенко А.Т., місцевий поет)

Цьогоріч Гребінчин край і вся Україна відзначає 211 річницю від дня народження нашого земляка, видатного українського поета, письменника, славетного байкаря Євгена Павловича Гребінки. Двері всіх закладів культури та бібліотек нашої громади були відчинені для охочих по-новому пізнати нашого земляка.

У рамках обласного літературно-музичного свята «Гребінчина світлиця», яке щорічно проводиться в нашій громаді, відбувся Регіональний конкурс читців творів Євгена Гребінки.

Цікава тематична екскурсія «Життєвий і творчий шлях Євгена Павловича Гребінки» чекала всіх охочих відвідати родинний музей братів Гребінок на батьківщині митця в селі Мар’янівка.

У день народження Євгена Гребінки «Гребінчина світлиця» зібрала в міському краєзнавчому музеї шанувальників його творчості, а також внутрішньо переміщених осіб з Херсона, Маріуполя, Слов’янська, Харкова, Костянтинівки, Бахмута, Києва, Красного Лимана за круглим столом «Євген Гребінка – видатна літературна постать».

Учні молодших класів Гребінківських шкіл під час екскурсій у музеї мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою, на якій широко представлені твори письменника, статті з періодичних видань та нотні партитури всесвітньо відомих романсів, зокрема і романсу «Очі чорнії».

Цікавим краєзнавчим матеріалом на сторінці музею у соціальній мережі став цикл публікацій «З історії портретів Євгена Гребінки».

А сьогодні всі охочі могли відвідати ряд культурно-мистецьких заходів в Гребінківському міському будинку культури. У фоє будинку культури інсценізація «Стежками юного кохання» з молодим Гребінкою, закоханого в дівчину Оленку, доньку кулажинського священника, яку згодом зустріне під вінцем з нелюбом-кріпаком. Саме цій події Євген Гребінка присвятив свій вірш «Ні, мамо, не можна нелюба любить».

Виставка народного мистецтва місцевих майстринь «Скарби Гребінківщини», на якій представлені вишиті рушники Олени Наталенко та Ірини Бульбахи, букети та різноманітні вироби з мила Юлії Ляпки.

У краєзнавчій віртуальній мандрівці, літературних подорожах творами Гребінки, книжкових виставках, які представлені в Гребінківській міській публічній бібліотеці можна було довідатися про життя, активну громадську та літературну діяльність Є. Гребінки, про його участь в улаштуванні долі молодого Тараса Шевченка, з яким він познайомився, перейнявся його кріпацьким станом та сприяв викупу з кріпацтва.

Родзинкою свята став показ автентичного українського жіночого вбрання – частини етнографічної збірки, яка демонструє одяг Полтавщини початку ХХ століття.

Протягом багатьох років її збирає Олександр Федоренко, родом з села Сербинівка. Любов до історії та культури рідної землі, традицій та старожитностей українців відображена в цій колекції.

Народний спів подарували колективи Мар’янівського та Кулажинського сільських будинків культури, танцювальну композицію - зразковий хореографічний колектив «Забава», гру на бандурі - вихованці Гребінківської дитячої школи мистецтв Жанна Дяченко (викладач Лариса Сахно) та Маргарита Данько (викладач Людмила Шорох).

До святкування долучилися сільські заклади культури, у яких відбулися «Гребінчині посиденьки», літературні читання, де можна було почути не тільки твори Євгена Гребінки, а і місцевих поетів, виставки-інсталяції до байок Гребінки.

Завершилися святкові заходи до дня народження Євгена Гребінки комедією «Мартин Боруля» у виконанні Полтавського обласного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя.

Натепер всі культурно-мистецькі заходи нашої громади не минають без збору коштів на підтримку Збройних Сил України, завдяки яким маємо змогу проводити ці заходи. Отож завдяки доброчинності мешканців громади та гостей вдалося сьогодні зібрати 9850 грн.

Разом до перемоги! Слава Україні!« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора