A A A K K K
людям із порушенням зору
Відділ культури і туризму
Гребінківської міської ради

Микола Павлович Гребінка архітектор та містобудівник

Дата: 04.10.2024 14:25
Кількість переглядів: 111

Фото без опису

3 жовтня у Гребінчиній світлиці Міського краєзнавчого музею відбулася презентація книги-довідника «Микола Павлович Гребінка – архітектор та містобудівник Північної Пальміри», автор Тетяна Миколаївна Лебединська.

Фото без опису

Тетяна Лебединська, кандидат філософських наук, доцент, член Спілки письменників України, автор близько 300 опублікованих наукових робіт у тому числі 20 статей надрукованих у державах Західної Європи, США, арабських державах, учасник численних наукових конференцій у цих країнах, організатор міжнародного семінару «Санкт-Петербург – Україна» (з 2000-2021 рік проводились щорічно в Санкт-Петербурзі). Автор виставок у Києві, присвячених «Українському Петербургу». Кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня (2007). Лауреат премії Міжнародного культурно-наукового фонду Тараса Шевченка «В своїй хаті своя правда і сила, і воля». У 2014 році Українська всесвітня координаційна рада нагородила Тетяну Миколаївну Лебединську ювілейною медаллю «До 200-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка», а Мала академія наук України – медаллю «За особистий внесок у розвиток науки і культури».

Публікацію книги здійснено за фінансової підтримки директора ТОВ «Джі Ліга» Максима Анатолійовича Бочарова, родини Бутенків, мешканців міста Гребінки.

Книга присвячена мертвим і живим українцям Північної Пальміри.

Під час презентації була організована книжкова виставка, на якій були представлені книги Тетяни Лебединської, а також її батька, відомого поета Миколи Шпака.

Тетяна Миколаївна провела велику роботу по дослідженню діяльності молодшого брата Євгена Гребінки – Миколи.

Він був відомим архітектором і містобудівником не тільки Санкт-Петербурга, а його споруди є у Швейцарії, Голландії, Сердоблі, Новгороді, Рибінському, Новоладозькому повіті.

За його проєктом збудовано 89 споруд в Санкт-Петербурзі. Вони і до цього часу є шедеврами архітектурного мистецтва XIX століття.

Микола Павлович був академіком архітектури. Помер у віці 68 років і був похований на Смоленському цвинтарі російської столиці, але в 20-30х роках XX століття могила була втрачена. Навіть відсутня меморіальна дошка на будинку, який належав Миколі Павловичу.

Як і його брат, Микола Гребінка лишається для нас гідним сином українського народу, який зробив значний внесок у розвиток російської культури. Пам'ять про нього живе в будинках і храмах.

Фото без опису

Саме про це говорили учасники зібрання: Микола Даценко, Віктор Солодовник, Валентина Рябокінь, Ольга Снісар. Валентина Рябокінь прочитала вірші відомого українського поета Миколи Шпака – батька Тетяни Лебединської. А вихованка Центру дитячої і юнацької творчості Таміла Квач подарувала Надії Миколаївні та учасникам зібрання чудову українську пісню.

Фото без опису

Від імені громади висловили подяку Тетяні Миколаївні заступник міського голови Валерій Андрійович Волошин та головний спеціаліст відділу культури і туризму Ірина Миколаївна Троцька.

Фото без опису

Вдячні Гребінківці пригостили гостю полтавськими варениками і смачними гребінківським пирогом.

Тетяна Миколаївна відвідала батьківщину Євгена і Миколи Гребінок - село Мар'янівку. Вона побувала в музеї братів Гребінок, відвідала знаменитий каштан, який знали ще Євген Гребінка і Тарас Шевченко, вклонилися праху Євгена і його родини.

Від імені всієї громади висловлюємо щиру вдячність Тетяні Миколаївні за ту велику роботу, яку вона провела, досліджуючи життєвий і творчий шлях братів Гребінок.

Бажаємо їй  міцного здоров'я, успіхів у творчості невтомній трудівниці, патріоту України!

...✍️©Гребінківський міський краєзнавчий музей
Фото Анатолія Чернишенка


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора